Anasayfa   Duyurular   Yaz Okulu Değil, Yaz Tatili…

Yaz Okulu Değil, Yaz Tatili…

yaz_okulu_ust_bant

Sıcak ve Cıvıl, Cıvıl Yaz Okuluna Merhaba

Yüzme vücudumuzdaki tüm kasları çalıştırır. Aynı zamanda vücut şeklinin düzelmesini sağlar. Dağcılık vücudu kuvvetlendirir, düşünüp problem çözme yeteneğini geliştirir, dengeyi sağlar. Beceri koordinasyon zekânın hareketle bütünleştiği bir etkinliktir. Çocuk platesi vücudun dengesini ve kişinin içsel disiplinini sağlar.

Çocuklar meraklıdır, merakla başlar her şey… İlk çocukluktaki soruların cevaplarıdır, anlam katan hayata… İlk anlama ilk öğrenme… Var olan becerilerin keşfedilme vaktidir artık. Amaçlı, yapıcı ve yaratıcı düşünür çocuk ve her öğrendiği şeyde, bir anlam, bir zevk bulunmalıdır. İşte o zaman öğrenme zevki ve isteği ömür boyu süren bir süreçtir.

“2014 Yaz Okulu” broşürünü görüntülemek için tıklayınız
“2013 Yaz Okulu” tanıtım filmimizi izlemek için tıklayınız

Sayın Velimiz;

Bildiğiniz üzere okulumuz her sene Haziran’ın son haftası yaptığımız 5 günlük tatille birlikte resmi ve idari tatillerin haricinde hep açıktır. Bu yaz okulumuzun tatil olduğu ilk günler 25-29 Haziran arasındaki 5 gündür.

Eğitim-öğretim dönemimiz Temmuz – Ağustos aylarında da devam etmektedir. Normal okul döneminin üzerine 3 + yaştan itibaren yaz okulunda yüzme – beceri koordinasyon ve hareket eğitimi de eklenmektedir. Temmuz – Ağustos ayı yüzme günlerimiz haftada 2 gün olup Polenezköy Miranda Resort Otelin havuzunda yapılacaktır. Fakat okuldaki yaz okulu programımız çok eğlenceli aktiviteler, çocuk platesi,  oyunlar, animasyonlar, partiler ve yüzmeye gitmeyen çocuklarımız için bahçeye koyacağımız, portatif havuzlardaki havuz partileri ile devam edecektir. Ayrıca tüm çocuklarımız için okul dışı gezilerimizde olacaktır.

Temmuz ayında havuza dokuz gün gidilecektir.

Ağustos ayında ise havuz günümüz yedi gündür.

Polenezköy’e büyük servisle gidilip dönülecektir. Öğle yemeği orada yenilecektir.

1. Dönem yaz okulu 1 Temmuz – 31 Temmuz’dur.

2. Dönem yaz okulu 1 Ağustos – 31 Ağustos’dur.   

Havuz günlerimiz Salı-Perşembe’dir. Servis okuldan 9.45’de çıkacaktır. Okula 16.00’da dönülecektir.

Havuz için gerekli malzemeler: Havlu, mayo, terlik, bone, makarna(parlak olanlardan değil mat olanlardan istiyoruz, yüzme tahtası(tutma yeri olan). Bu malzemeleri bulabileceğiniz bazı yerler Toyiki, Migros, Avm, Alışveriş merkezleri.)

Salı – Perşembe yemek menümüz: Izgara köfte, patates, pilav, ızgara domates, biber, meyve suyu ya da ayran.

Not: Havuz ücretleri ile ilgili bilgilendirme yazısı sizlere gönderilecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*